אילו ויטמינים תורמים לשמירה על השיניים
5 (100%) 1 vote

אילו ויטמינים תורמים לשמירה על השיניים

השיניים הן עצמות חזקות וחשובות בגוף וישנה חשיבות רבה בשמירה על הבריאות והחוזק שלהן. השיניים מעורבות באופן פעיל בתהליך הדיבור והאכילה, הן טוחנות את המזון על מנת שיוכל להמשיך את דרכו את הוושט בצורה נוחה לעיכול ושאין בה סכנה לחנק או גרימת כאב וכמובן שיש להן גם חשיבות אסתטיקה דנטלית למראה הפנים והמראה הכללי של הגוף וההופעה החיצונית. ישנן לא מעט פעולות שניתן וכדאי לבצע באופן יזום על מנת לתרום לשמירה על בריאות השיניים.

מכיוון שהשיניים הן עצמות לכל דבר ועניין – המרכיב שיתרום הכי הרבה לחוזק ולבריאות שלהן הוא סידן. הסידן אינו ויטמין אלא מינרל והוא חיוני מאד לשמירה על חוזק העצמות, השיניים ומניעת התפוררות של אלה וגם של אלה. בנוסף לסידן ידוע שוויטמין D אף הוא מתאים לצריכה במידה ויש חשש להתפוררות העצם או להיחלשות השיניים. נוכחות של ויטמין זה בגוף משפרת את הספיגה של הסידן בגוף ובעצמות ולכן יש לו גם סיוע עקיף בשמירה על בריאות וחוזק העצמות בכלל והשיניים בפרט.

ויטמינים לשמירה על השיניים

חוזק ובריאות של השיניים אינם קשורים אך ורק לשיניים עצמן. חשוב מאד לשמור גם על בריאות החניכיים על מנת לוודא שהם מהווים קרקע טובה ואיכותית לשיניים לצמוח מהם. כאשר החניכיים עצמם אינם בריאים הם עלולים להשפיע לרעה גם על המראה של השיניים וחיידקים או מחלות עלולים לעבור מהחניכיים אל השיניים ולהשפיע גם עליהן. לשם שמירה על חניכיים בריאים חשוב לצרוך מזונות המכילים מינון גבוה ככל האפשר של ויטמין C, כמו למשל פירות הדר בסתיו ובחורף, פלפלים אדומים וכתומים ובטטות.

למידע על ויטמין על ויטמין C

מוצרים של ויטמין C

ישנן לא מעט פעולות שניתן לבצע על מנת לשמור על השיניים בטרם מחליטים ליטול תוספי מזון ממקור חיצוני. חשוב לצחצח את השיניים לפחות פעמיים ביום תוך שימוש במברשת ומשחה המתאימות לגיל ולגודל השיניים, חשוב לסלק שאריות מזון שנתקעות מדי פעם בין השיניים או במקביל לחניכיים על ידי שימוש בחוט דנטלי. במידה וחשים כאב או חוסר נוחות כדאי להשתמש במי פה.

                   למידע נוסף בנושא: טיפולי חניכיים לחץ כאן >> | למידע נוסף בנושא: טיפולי שיניים לחץ כאן >>

צרו
קשר

x

צור קשר