השתלות שיניים – הטיפול המודרני להחלפת שיניים חסרות
Rate this post

השתלות שיניים – הטיפול המודרני להחלפת שיניים חסרות

שתל שן מחליף את חלק השורש של השן החסרה והוא מותקן ישירות בלסת באמצעות הליך כירורגי. שתלים דנטליים הם דרך מודרנית להחלפת שיניים חסרות בפה. השתלים עשויים ממעין בורג מטיטניום שמותקן לתוך עצם הלסת ונעטף על ידי שן מלאכותית. כתר השתל הדנטלי יהיה כמעט זהה לשאר השיניים הטבעיות ויעבוד כמו שן רגילה. המשמעות היא שהשתלים יהיו מאוד אטרקטיביים ויהיו פתרון ארוך טווח.

תהליך רגיל של השתלת שיניים יכול לקחת בין שניים לשישה חודשים, כי צריך להתאים את כתר השן, רק לאחר ששתל הטיטניום ישתלב ויתמזג בעצם הלסת. אבל היום, יש גם טיפולי השתלות דנטליות שנגמרים ביום אחד.

השתלה דנטלית ביום אחד

השתלת שיניים All on 4, או כפי שהיא גם נקראת: טיפול של השתלות שיניים ביום אחד – הופך להליך פופולרי מאוד במקרים של חסרון שיניים בפה. טיפול זה מאפשר החלפת כל השיניים, העליונות או התחתונות, באמצעות 4 שתלים בלבד.

היתרונות העיקריים של שיטה זו הם:

 • אין צורך בהשתלת עצם.
 • שימוש בפחות שתלים דנטליים קרוב יותר לאחורי הפה עם זווית מתאימה.
 • העלויות פחותות.

חלק מהחסרונות הם:

 • רק ארבעה שתלים אמורים לתמוך במה ש-14 שיניים טבעיות תומכות באופן טבעי.
 • עלות ההשתלה אולי קטנה יותר, אבל שתלים אלה מצריכים תחזוקה גבוהה כי הם עלולים להישבר יותר מהטיפול הסטנדרטי.
 • לא ממקמים שתלים באזור השיניים הטוחנות בפה, שם כוח הנשיכה הוא הגבוה ביותר.

מי מועמד טוב להשתלת שיניים?

שתלים דנטליים מתבצעים על ידי רופאי שיניים שהם מומחים לשיקום הפה>>. כל מי שיש לו שיניים וחניכיים בריאות, יכול להיות מועמד מתאים להשתלות דנטליות.

כדי שתהיו מועמדים מתאימים להשתלת שיניים, חשוב שיהיו לכם שיניים וחניכיים בריאות. זאת, על מנת שהשתלים יתמזגו בהצלחה ויהיו חזקים מספיק כדי לתמוך בשן החלופית. אם אתם מעשנים, סובלים מסוכרת, סובלים ממחלת שיניים מתקדמת או ממצבים רפואיים מסוימים אחרים (עליהם יש להתייעץ עם רופא השיניים), ייתכן שדרך טיפולית זו לא תתאים לכם.

חשוב לדעת שמומלץ להתקין את השתלים בתוך שנה מזמן איבוד השן, כי עצם הלסת שמקיפה את השן מתחילה להתכווץ בגודלה ובסופו של דבר תקטן עד כדי כך שלא תתמוך בשתל.

תמיד חשוב לוודא שרופא השיניים שיטפל בכם הוא מומחה לשיקום ולסת, עם ניסיון רב בצורת טיפול זו.

יתרונות השתלים הדנטליים

הכתר החלופי יהיה כמעט בלתי ניתן לזיהוי לעומת שאר השיניים. שלא כמו בתותבות נשלפות שיכולות להתרופף או להישבר, שתלים הם פתרון ארוך טווח. יתר על כן, זה גם פתרון אסתטי ופונקציונלי מאוד. בניגוד לתותבות שיכולות להישבר, עבודת השתל יוצרת שיניים שהן ממש כמו השיניים הטבעיות. המשמעות היא שלא תסבלו מבעיות דיבור, בעיות אכילה, חוסר נוחות בנגיסה במזון קשה – שהן בעיות שמאפיינות יותר את התותבות הנשלפות מאשר את השתלים הדנטליים.

יתרון רפואי נוסף של צורה זו של רפואת שיניים קוסמטית היא שהשתלים מפסיקים את תהליך איבוד העצם. במשך הזמן, שיניים חסרות עלולות לגרום לניוון בלסת שמתבטא באובדן עצם, שבסופו של דבר עשוי לשנות את מראה הפנים כשהאזור מסביב לפה מתחיל לשקוע. שתלים דנטליים באמת יכולים לשפר את מבנה העצם שלכם ולהפחית את השפעת ההזדקנות שגורמות שיניים חסרות.

                      למידע נוסף בנושא: השתלת שיניים לחץ כאן >> | למידע נוסף בנושא טיפולי שיניים לחץ כאן >>

צרו
קשר

x

צור קשר