מה האם הפונדקאית צריכה לדעת על טיפולי שיניים בהריון?
Rate this post

מה האם הפונדקאית צריכה לדעת על טיפולי שיניים בהריון?

תהליך פונדקאות הוא מכיל ביורוקרטיות שונות אותן יש לבצע בכפוף לחוקים שנחקקו בנושא בשנת 1995. התהליך הינו כולל עמידה בקריטריונים, חתימה על הסכם בין האם הפונדקאית להורים המיועדים ושלבי טיפולי ההפריה. אך לאחר סיום התהליך על האם הפונדקאית לשמור על בריאותה ממש כמו כל הריונית אחרת ובעיקר להקפיד לשמור על שיניים בריאות.

פציינטית בזמן טיפולי שיננית בתל אביב

טיפולי שיניים בהיריון – כל מה שצריך לדעת

בעוד נשים רבות חוות בחילות ותסמיני היריון לא נעימים, הדבר האחרון שהן רוצות הוא להגיע לכיסא של רופא שיניים. בנוסף לכך, יש לא מעט חששות הקשורות להיריון. אך חשוב לדעת כי הזנחת טיפולי שיניים היא טעות חמורה, כיוון שהיא יכולה להסתבך ולהפך למסוכנת יותר.

לכן אם יש כאבים או כל צורך אחר בנושא טיפולי שיניים>>, יש לגשת לרופא ולדווח לו על ההיריון על מנת שיפעל בהתאם. ישנם טיפולים מסוימים שניתן לבצע בהיריון, אך הטיפולי שאינם מומלצים וניתנים לדחייה, הרופא ימליץ לדחות את הטיפול לאחר הלידה.

ישנה משמעות רבה גם לשבוע ההיריון, כאשר הטרימסטר הראשון של ההיריון נחשב לרגיש יותר אצל הריוניות, מכיוון שמערכות גופו של העובר מתפתחות בזמן זה. לעומת זאת, בטרימסטר השלישי, הרחם הגדל והוא לוחץ על כלי הדם של האם בעת שכיבה ממושכת, מה שיכול לגרום לאם להורדת לחץ הדם. לכן, הטיפולים המומלצים כמו – פעולות כירורגיות מומלצים לביצוע בטרימסטר השני.

טיפולים שאינם מומלצים בזמן ההיריון

יש לא מעט טיפולי שיניים שאינם מומלצים כלל לביצוע בזמן ההיריון כמו – צילומים דנטאליים אשר עלולים לחשוף את העובר לקרינת רנטגן. במקרים בהם הצילום אינו קריטי, מומלץ לדחות אותו לאחר הלידה, אך אם מדובר בצילום קריטי, מומלץ לבצע צילום אחד בודד על ידי שימוש בסינר עופרת המסנן את הקרינה.

מעבר לכך, ישנם טיפולי שיניים נוספים שאינם מומלצים כמו – טיפולים אותם יש לבצע בהרדמה, הלבנות שיניים, אורתודנטיה (מומלץ לא להתחיל בעת ההיריון, אך מי שכבר התחילה לפי ההיריון יכולה לסיים את התהליך), השתלות שיניים דנטאליות אף הן אסורות ותרופות (על פי המלצת הרופא).

צרו
קשר

x

צור קשר