טיפולי חניכיים
5 (100%) 16 votes

miri2

טיפולי חניכיים

טיפולי חניכיים מקצועיים בתל אביב למניעת דלקת חניכיים ושאר מחלות חניכיים

מחלות חניכיים הן הסיבה העיקרית לאבדן שיניים. טיפולי חניכיים כוללים טיפולים בעצמם שאוחזת את השן ואת הרקמות. במידה ואתם חושדים כי מדובר במחלות חניכיים, מומלץ לא לדחות את ההגעה לרופא השניים ולהתחיל בטיפול. רופא השיניים מבצע טיפול חניכיים ועשוי לפתור בעיות שונות כמו נסיגת חניכיים ולהחזיר לכם את החיוך.

.

לחצו – לקבלת ייעוץ ראשוני – ללא עלות!

טיפולי חניכיים

דלקת חניכיים כיצד לזהות ולטפל

 דלקת חניכיים הינה מחלת חניכיים נפוצה העלולה (בדומה לכל מחלת חניכיים אחרת) להוביל למצב של אובדן שיניים. מחלת חניכיים זו נובעת בעיקר מחוסר היגיינה בסיסית ולאורך זמן בכל הנוגע לבריאות השיניים והחניכיים והיא מתאפיינת בין היתר בהופעתו של ריח רע מחלל הפה, נפיחות באזור החניכיים, כאב המורגש בעיקר בעת אכילה ושתייה של משקאות ומזונות קרים/חמים, חניכיים בעלי גוון אדמדם, הופעת דימום בזמן צחצוח השיניים וכדומה.

חשוב שתדעו: היווצרותה של דלקת חניכיים אומנם מעידה בחלק גדול מהמקרים על חוסר היגיינה בכל הנוגע לבריאות השיניים אך בחלק גדול מהמקרים הדלקת מהווה סימפטום של מחלת חניכיים נוספת שבעקבותיה אתם עלולים להגיע למצב של אובדן שיניים.

דלקות חניכיים – הן מתפתחות בחלל הפה מבלי שנרגיש…

אחת מהבעיות הנלוות לכל דלקת חניכיים המופיעה בחלל הפה טמונה בעובדה שבחלק גדול מהמקרים אתם עלולים שלא להרגיש בכלל שאתם סובלים מדלקת חניכיים שרק הולכת ומחמירה במידה ואתם לא מטפלים בה כראוי. מכיוון שדלקת החניכיים יכולה להעיד על היווצרותה של מחלקת חניכיים חמורה יותר, אנו ממליצים לכם להיות ערים לכל סימן מקדים של דלקות החניכיים כגון: דימום מאזור החניכיים המופיע בעיקר בעת הצחצוח, הופעת ריח רע מחלל הפה ונפיחות באזור החניכיים ו/או שינוי גוון החניכיים.

מחלת חניכיים דוגמא

אז מה יכול לגרום להופעתה של דלקת חניכיים?

כפי שציינו לעיל, דלקת חניכיים עלולה להיווצר על רקע מחלת חניכיים כזו או אחרת ממנה אתם סובלים, כאשר הסיבות להיווצרותן של מחלות החניכיים השונות, לרבות, דלקות חניכיים כוללות בין היתר:

  • חוסר טיפול תקופתי ומתמשך בשיניים וחלל הפה
  • צחצוח לקוי ולא נכון של השיניים לאורך זמן
  • הזנחה מתמשכת בכל הנוגע לבעיית שיניים אחרת ממנה אתם סובלים
  • אי ניקוי אבנית אחת לשישה חודשים, דבר העלול להוביל להצטברות אבנית על והימצאותם של חיידקים בחלל הפה

כיצד תוכלו למנוע מחלות חניכיים נוספות?

היגיינה בסיסית, נכונה וקבועה בכל הנוגע לשמירה על בריאות השיניים והחיני יכם, תמנע מכם אי נעימויות הנלוות להופעתם של כאבי שיניים וחניכיים הנגרמים כתוצאה מהיווצרותה של דלקת חניכיים. בין יתר כללי המפתח לשמירה על בריאות הפה והשיניים תוכלו למצוא:

  • צחצוח שיניים פעמיים ביום – הקפדה יתרה על צחצוח ממושך בן שתיים-שלוש דקות בכל פעם (מומלץ להתחיל את הצחצוח באמצעות מברשת ללא משחת שיניים ורק לאחר חצי דקת צחצוח למרוח משחת שיניים על המברשת).
  • שימוש קבוע באביזרים לניקוי שיניים בעיקר לאחר קיומן של ארוחות שונות לאורך היום.
  • ביקור תקופתי אצל רופא השיניים לצורך בדיקה שגרתית של מצב השיניים והחניכיים ( מומלץ אחת לשלושה חודשים).
  • ביקור תקופתי אצל השיננית אחת לחצי שנה וזאת לצרכי ניקוי אבנים מהשיניים והחניכיים.

בנוסף, מומלץ מצריכה מוגברת של מאכלים ומשקאות המזיקים לבריאות השיניים והחניכיים.

כיצד למנוע מחלת חניכיים

טיפולי חניכיים – מה חשוב לדעת?

מחלות ובעיות שונות בחניכיים ניתנות לטיפול באמצעות טיפולי פריודונטיה שונים המוענקים על ידי מומחה לחניכיים. טיפולים אלו כוללים בין היתר:

  • טיפולי חניכיים כירורגיים המיועדים לכל אותם מקרים בהם חשיפת יתר של החניכיים- טיפול זה מנועד לבצע הארכה של כותרות השיניים וזאת לצורך חשיפה גדולה יותר של חומר השן על חשבון השטח החשוף של החניכיים.
  • טיפולי פריודדונטיטיס למקרים בהם קיימת נסיגת חניכיים

וטיפולים נוספים המיועדים בין היתר להסרת כתמים מאזור החניכיים.

הטיפול בדלקות חניכיים מיושם על ידי נטילת אנטיביוטיקה, כאשר כל אחד מהטיפולים המופיעים לעיל, מתאפשר למעשה רק לאחר החלמת הדלקת וזאת לאחר תקופה בת שבועיים לערך במהלכה הקפדתם על נטילת אנטיביוטיקה אשר ניתנה לכם כמרשם רפואי על ידי רופא השיניים אשר בדק אתכם.

זיהיתם סימן מקדים היכול להעיד על היווצרותה של דלקת חניכיים? פנו בהקדם לרופא השיניים ואל תדחו זאת!

לחצו – לקבלת ייעוץ ראשוני – ללא עלות!

מתי להגיע ולבצע טיפול חניכיים?

מחלות חניכיים הן מחלות שלא שמים לב אליהן, אלא רק כאשר מתחילים להופיע סימנים כמו דימום, אי נוחות וריח רע מהפה. מחלות חניכיים לא מופיעות מיד אלא מתפתחות בצורה הדרגתית, כאשר בהתחלה לא מרגישים כאבים בחניכיים, למרות דימום או נפיחות. ללא טיפולי חניכיים, יהיה קשה מאד לעצור את ההתפתחות של דלקת חניכיים.  ביקורת אצל רופא שיניים כל חצי שנה תמנע התפתחות של מחלות חניכיים. רופא שיניים מקצועי יעמוד לצדכם בהשגחה על חניכיים בריאות וילווה אתכם במניעת מחלות חניכיים.

טיפול חניכיים - טיפול חניכיים גישות חדשניות - ד''ר מירי ישראל

מי עורך את טיפול החניכיים?

אנו מתמחים בכל הקשור לתחום של טיפולי חניכיים מקצועיים.
אם מתעורר בכם חשד כי אתם סןבלים מכל סוג של מחלות חניכיים, דלקת חניכיים וכו', הגעה למרפאתנו יכולה לחסוך לכם זמן וכסף. במהלך השנים צברנו ניסיון במתן טיפולים עבור מחלות חניכיים ועומד לרשותנו מכשור מקצועי בעזרתו אנחנו עושים את העבודה על הצד הטוב ביותר. צוות הרופאים במרפאתנו מאפשר לכם להגיע לקבלת טיפול חניכיים מקצועי תוך שימוש בחומרים מתקדמים. במרפאתנו תוכלו להגיע לטיפול יסודי שבסופו תצאו עם חיוך.


מידע נוסף על טיפולי חניכיים בתל אביב תוכלו למצוא במאמרים הבאים:

טיפים להזמנת ציוד רפואי למרפאות שיניים

עולם הרפואה מציע כיום מגוון עצום של אפשרויות, הבאות לידי ביטוי הן בטיפולים החדשניים והמתקדמים המתאימים כמענה לבעיות רפואיות שונות (קלות וגם חמורות) והן בציוד הרפואי האיכותי, שבו נעזרים הרופאים והצוות המטפל כולו. כמו בכל תחום, גם ברפואת השיניים ישנו…
טיפולי חניכיים

טיפולי חניכיים (המדריך המקוצר)

סובלים מבעיות חניכיים שונות? מתמודדים עם כאבי חניכיים? זה הזמן לדעת הכול על טיפולי החניכיים המוצעים לכם במרפאה של ד"ר מירי ישראל, מומחית לפתרון מחלות חניכיים. מחלות חניכיים מחלות חניכיים הן הגדרה כללית לבעיות חניכיים שונות העלולות להוביל בין ה…
לתיאום פגישת ייעוץ ללא עלות

צרו
קשר

x

צור קשר