יישור שיניים
5 (99.05%) 21 votes

miri2

יישור שיניים בתל אביב

מעוניינים בחיוך מושלם? יישור שיניים הוא הצעד הראשון בדרך לחיוך המושלם.

להבדיל מהשיטה המסורתית, קיימות כיום טכנולוגיות מתקדמות המאפשרות למטפל (רופא השיניים/אורתודנט) לבצע יישור שיניים מתקדם ולעיתים מוסתר, כך שבני נוער כמו גם אנשים בוגרים, יכולים לעבור טיפול אורתודנטי מבלי לחוש בושה. במאמר הבא, נפרט כיצד יכול כל אדם ליהנות מסט שיניים ישרות וכל זאת בתהליך דנטלי המאפשר אסתטיקה דנטלית וטיפול, אשר אינו חושף גשר מתכתי אגרסיבי.

יישור שיניים

יישור שיניים לילדים בתל אביב

 אחת משיחות היום בתחום האורתודונטיה ורפואת השיניים בתחום הטיפול בילדים, נסובה סביב כדאיות הנגיעה בשיניים צעירות יחסית. יחד עם זאת רופאי שיניים רבים ותחום רפואת השיניים בכלל טוענים, כי דווקא הגילאים הצעירים הם אלו המתאימים ביותר להתחלת טיפולי שיניים משמרים, ושימוש בטכניקות יישור שיניים שונות.

מאיזה גיל ניתן להתחיל ליישר שיניים?

ניתן להתחיל לחשוב על יישור שיניים החל מגיל שמונה וצפונה, מאחר שבדרך כלל בגיל זה תהליך השינון הסתיים וכל השיניים החלביות נשרו והתחלפו בשיניים קבועות. לפני גיל שמונה, השיניים עדיין לא סיימו את תהליך הנשירה, הצמיחה וההתקבעות, ועל כן אין טעם להתחיל לחשוב על יישור שיניים לילדים, וזאת מאחר שבעת הצמיחה המחודשת יש סיכוי שהשיניים יסתדרו ויתיישרו.

על אף כל הנאמר, טיפול אצל אורתודנט ילדים וטיפולי שיניים משמרים למעט שיניים עקומות, רצוי להתחיל מגיל 4, וזאת על מנת למנוע בעיות וקשיים בגילאים המאוחרים יותר.

מדוע יישור שיניים לילדים חשוב במיוחד בגילאים הצעירים יותר

יישור שיניים בגיל צעיר, במידה והילד\ה הגיעו למצב של לסת מקובעת ובוגרת, הינו טיפול חשוב מכמה סיבות מרכזיות: בגילאים הקטנים מראה הגשר שאינו שקוף הוא שכיח בקרב שכבת הגיל, כך שלא תיווצר מבוכה וכמו כן החסכון הכספי, שהרי עלותו של גשר שקוף יקרה יותר.

יישור שיניים לילדים לעומת יישור שיניים למבוגרים

יישור שיניים לילדים הינו אפקטיבי בהרבה מטיפול יישור שיניים למבוגרים. זאת מפני שאצל ילדים הרכות והגמישות של הפה, הלסת והשיניים תורמים רבות לכך שהתוצאות יהיו קלות הרבה יותר ומהירות יותר להשגה.

מהן טכניקות הכדאיות לטיפולי יישור שיניים לילדים?

כפי שציינו מעלה, בתחום יישור שיניים לילדים ניתן להסתפק בגשר שאינו שקוף בעל מבנה של סמכים או קוביות שאינן שקופות, גם מאחר שזולות יותר וגם מאחד שמראה הגשר בתקופות הילדות, שכיח בקרב ילדים רבים בשונה מזה של המבוגרים. למידע בנושא טיפולי שיניים לילדים לחץ כאן >>

לקבלת מידע נוסף על טיפולי יישור שיניים לילדים בתל אביב במרפאתה של ד"ר מירי ישראל חייגו – 03-6477217 

יישור שיניים למבוגרים בתל אביב?

מרבית מהמטופלים שמגיעים אל האורתודנט, מבקשים לעצמם שיפור משמעותי במראה ובעיקר ברגע בו הם מחייכים, כך שבאופן ישיר ישתפר ביטחונם העצמי ותחושתם האישית. אם בעשורים הקודמים רק בני נוער או בעיקר בני נוער נהגו לטפל ביישור השיניים, הרי שהביקוש בעידן הנוכחי התרחב לשכבות גיל מתקדמות יותר ובהתאם התפתחו שיטות חדישות המאפשרות טיפול אסתטי בעל תוצאות לא פחות טובות מהתוצאות שמשיגים באמצעות גשר מסורתי.

חשוב להבין כי מעבר לפן האסתטי, ישנה חשיבות רפואית בביצוע יישור השיניים וזאת על מנת שהלסתות ובעיקר בגילאים צעירים יותר, יתפתחו כראוי בצורה הרמונית וסימטרי.

יישור שיניים

לחצו – לקבלת ייעוץ ראשוני – ללא עלות!

הכירו את השיטות המתקדמות לביצוע יישור שיניים

על מנת שכל אדם יחוש נוח בתוך תהליך יישור השיניים, פותחו שיטות רבות ומגוונות וביניהן:

  • השיטה המסורתית – גשר המורכב מריבועים מתכתיים. גשר זה הוא בין הפתרונות האורתודנטיים הזולים יותר אך במקביל שיטת יישור שיניים זו הפכה לפחות פופולארית וזאת משום הפגיעה במראה האסתטי של המטופל (אף על פי שהפגיעה היא זמנית). חיסרון נוסף הוא אורך הטיפול שמוגדר ארוך משמעותית משיטות מתקדמות יותר.
  • קשתיות שקופות – אחד החידושים המהותיים הם אינויזליין שהם הלכה למעשה יישור שיניים באמצעות גשר שקוף דהיינו להיות עם ולהראות בלי. הגשר בנוי מפולימר רפואי דק, קל ושקוף והוא בלתי נראה כאשר הוא מורכב על שיניו של המטופל. בשיטה זו נוהגים להשתמש מטופלים בוגרים אשר נמנעו ליישר את שיניהם, משום הבושה להסתובב עם גשר על השיניים. הקשתיות השקופות מותאמות אישית לכל מטופל ובכל שבועיים בממוצע ובהתאם להתקדמות הטיפול תוחלף קשתית לקשתית הבאה בהתאמה. את הקשתיות מניחים על גבי השיניים בכל שעות היממה ורק בזמן אכילה וצחצוח שיניים מורידים את הקשתית. הטיפול אורך מספר חודשים ועד שנה וחצי ולכל היותר שנתיים.
  • סמכים דנטליים – טיפול קצר טווח המאפשר יישור שיניים ומראה אסתטי. שיטת טיפול זו כוללת סמכים חיצוניים מחרסינה שאינם משנים את הצבע במהלך הטיפול כך שהם משתלבים באופן טבעי ומושלם עם צבע השיניים המקורי. בין כל סמך עובר חוט מתכתי אותו ציפו בסיליקון כך שצבעו מסווה. את הסמכים מרכיבים על החלק החיצוני של השיניים והם אינם בולטים. כמו כן סמכים דנטליים אינם מכאיבים למטופל במהלך הטיפול.
  • דמון – שיטה המאפשרת יישור שיניים על ידי סמכים אך ללא גומיות, כך שהחיכוך נמוך ולכן השיניים יזוזו באופן חלק ועדין יותר מיתר השיטות הנהוגות כיום בתחום האורתודנטיה. השיטה משלבת חוטים רחבים, כאשר בשיניים הטוחנות נהוג להשתמש במתקן קטן אותו מצמידים לחלקה החיצוני של השן. שיטה זו מאפשרת שמירה יתרה על היגיינת הפה כמו גם הנוחות. הסמכים הופכים לגבוהים יותר וכך מונעים היווצרות חללים בין השיניים הטוחנות. שיטת טיפול זו נחלקת לשתי שיטות שונות המתכתית והפורצלן. שתי שיטות אלו מאפשרות את אותה התוצאה ואת ההבדל ניתן למצוא באסתטיקה בלבד. באמצעות הפורצלן ניתן להגיע לגוון הטבעי של השן כך שהטיפול הופך לפחות בולט ומאידך גשר הפורצלן שביר יותר.
  • יישור שיניים לינגוואלי (פנימי) – זהו טיפול יישור שיניים מוסווה וזאת משום שהקוביות המוכרות מולבשות בחלקה הפנימי של השן. המטופל רשאי ויכול לחייך, לאכול ולנהל שיחה מבלי שהאחר יזהה שהוא התקין גשר בשיניים משום מרחק. את המכשור האורתודנטי שנועד ליישר את השיניים מדביק האורתודנט בחלק הפנימי של השיניים ובאמצעותו ניתן לבצע את כל שיטות יישור השיניים. כל גשר לפי יישור שיניים לינגוואלי, מותאם באופן אישי לשיניו של המטופל, הן מבחינת הקוביות והן מבחינת החוטים המחברים ביניהם. שיטת טיפול זו דורשת אורתודנט מומחה אשר מסוגל לבצעה ביעילות, ולהפגין דיוק יחד עם מיומנות גבוהה. חשוב להבין כי עצם מורכבות הטיפול האורתודנטי הכרוך בטיפול יישור שיניים לינגוואלי, מעלה את עלות הטיפול לעיתים באופן משמעותי.

יישור שיניים לינגואלי

גשר לינגואלי או יישור שיניים לינגואלי הוא מבנה ליישור שיניים פנימי המורכב בצד האחורי התחתון של הפה בסמוך ללשון המאפשר הסתרה מוחלטת של המבנה באופן שבלתי אפשרו לחלוטין לראות אותו. תפקידו של הגשר הלינגואלי, הוא להחזיר שיניים עקומות אל מקומן הטבעי וליישר את מבנה השיניים.

הגשר הלינגואלי, על אף הצורה ההפוכה של הרכבתו מיוצר מאותם חלקים, מאותם חומרים ומורכבים באותה שיטה בדיוק רק הפוכה.

גשר רגיל או גשר לינגואלי

זוהי שאלה שנויה במחלוקת. מצד אחד מדובר בגשר בלתי נראה, אשר בדומה לגשר הרגיל ישפר ויישר את שיני הפציינט ויביא לאסטטיות במראה הפה. מצד שני, רופאי שיניים ואורתודנטים רבים, סבורים כי השיטה יעילה פחות מאשר הגשרים הקדמיים וזאת מאחר האחיזה והחביקה של מבנה השן ובסיס השן, חלשות יותר מאשר התאומה הקדמית שלהם. הבחירה אפוא, היא נתונה להחלטתו של הפציינט.

אורתודנט/רופא שיניים מקצועי, ידאג ויבצע את ההליך באופן יעיל ככל הניתן להשגת תוצאה יעילה ודומה עד כמה שניתן כזו המתאפשרת באמצעות הגשרים הקדמיים.

למי מתאים גשר לינגואלי וכיצד מתבצעת בדיקת ההתאמה?

הגשר הלינגואלי, מתאים לבני נוער ומבוגרים, בדרך כלל עד גיל 35 שעברו בדיקת התאמה הכוללת צילומי שיניים מדוקדקים ובדיקת המנשך. צילום השיניים מיועד לבדיקת רמת העקמומיות של השיניים, שיניים עקומות באופן קיצוני או כאלה אשר סטו באופן קיצוני ממסלולן לא יאפשר יישור שיניים לינגואלי.

בנוסף, גם נשיכה חזקה ו/או עמוקה מידי תפסול את הפציינט מאחר שמאפיין כזה יוכל להרוס את הגשר ולהפחית את מידת תרומתו, לצורך הפעולה המבוקשת.

לסיכום – הביקוש, שהולך וגדל בתחום האורתודנטי, הוא שמאפשר את הפיתוח המתקדם של שיטות היישור השונות וביניהן גשר שקוף, המאפשר הסוואה כמעט מלאה אודות הטיפול המתרחש וכך גם גשר לינגוואלי. בעידן בו הטכנולוגיה מתקדמת, יכולים גם מטופלים מבוגרים לעבור טיפול יישור שיניים וזאת להבדיל מעשורים קודמים אז התביישו להסתובב עם גשר ברזלים על השיניים בגילם המתקדם.

יישור שיניים לינגואלי - ד''ר מירי ישראל

יישור שיניים בפולסים – פסגת האורתודונטיה המואצת

אם יש טיפול שיניים שרובנו היה רוצה לקצר כמה שיותר, הרי שהיה זה יישור שיניים כמובן. במצב רגיל טיפול שכזה יכול להימשך חודשים ארוכים ומייגעים, כאשר אנו "נתונים לחסדי" ההתקנים הדנטליים שהרופא ציוות לנו לזמן הקרוב.

אבל למזלנו הטכנולוגיה הדנטלית לא קופאת על שמריה, וגם תחום האורתודונטיה התברך בכמה שיטות חדשניות שמקצרות את משך הטיפול. האורתודונטיה המואצת החלה את דרכה באמצע שנות ה-90, עם המצאת שיטה ייחודית המשלבת בין טיפולי פריודונטי ואורתודונטי הידוע בשם Wilckodontics או גם PAOO / AOO. שיטה זו התבססה על יצירת חריצים מיקרוניים בעצם הלסת, שגרמו לה להתאחות מהר יותר ובתוך כך להזיז שיניים עקומות. השיטה קיצרה את משך יישור השיניים פי 4 לעומת זמן הטיפול הרגיל.

מאז המשיכה להתקדם הטכנולוגיה הדנטלית, ובשנות האלפיים החלו להופיע טכנולוגיות אורתודונטיות חדשות המבוססות על פולסים. בעוד שהשיטות המואצות הקודמות התבססו על התערבויות כירורגיות וסמי-כירורגיות, שיטת הפולסים מאפשרת ליישר שיניים במחצית הזמן הדרוש, ללא הליכים מסובכים וביעילות גבוהה יותר. הנה שני סוגים בולטים של יישור שיניים באמצעות פולסים.

שיטת Aerodentis

אירודנטיס היא חברה ישראלית שהמציאה פלטה ממוחשבת ליישור שיניים אוטומטי. הפלטה כוללת רכיב המתנפח ומתכווץ בתגובה ללחץ אוויר הזורם בצינורית דקה, ורכיב זה לוחץ על השיניים ומזיז אותן למקומן הראוי. הלחץ הפניאומאטי בפלטה מופעל כסדרת פולסים, הדוחקים את השיניים למקומן הסופי. תוכנית היישור נקבעת באמצעות מחשב, כך שאין מקום לטעויות אנוש.

יתרונות השיטה – שימוש בזמן מנוחה בעיקר, כ-10 שעות ביום בלבד (זה יכול להיות בזמן צפייה בטלוויזיה, קריאה או שינה). מחקרים שנערכו בנושא מצאו שבניגוד לכוח רציף, כוח המופעל באמצעות פולסים נמצא יעיל ומהיר יותר להזזת שיניים. לפיכך משך הטיפול מתקצר במחצית, ויכול להימשך בין חצי שנה לשנה. זהו יתרון גדול למי שאינו רוצה להסתובב עם פלטות או גשרים במהלך היום. חסרונה העיקרי של השיטה הוא שאינה מתאימה לכל המקרים, ובעיקר לא במצבים של משנן צפוף מדי או רווחים בין שיניים.

שיטת AcceleDent

תחילתה של שיטה זו בשנת 2009, עת הומצאה בחברת Arch Orthodontics בארצות הברית. בעוד ששיטת אירודנטיס משתמשת במיקרו-פולסים פניאומאטיים (לחץ אוויר), שיטת AcceleDent מבוססת על מיקרו-פולסים חשמליים העוברים בפלטה, ומפעילים על השיניים לחץ קטן פי 8 מזה המופעל בזמן צחצוח שיניים במברשת חשמלית.

יתרונות השיטה – שימוש בפלטת AcceleDent במשך 20 דקות ביום בלבד, לעומת 10 שעות ביום בשיטת אירודנטיס, מספיק כדי לקצר את יישור השיניים ב-50%. השיטה מאושרת על ידי ה-FDA בארצות הברית, ומבוססת על שיטות עבודה מקובלות מהרפואה האורתופדית מזה כ-30 שנה. החיסרון העיקרי של השיטה הוא המחיר היקר, יחסית לטיפולים אורתודנטים אחרים, וכן העובדה שהיא אינה ישימה בכל המקרים האפשריים.

טכנולוגיית המיקרו-פולסים בתחום האורתודונטיה הפכה ללהיט של ממש. המטופל משתמש בהתקן בנוחות ביתו, בעיקר בשעות הערב, כאשר הוא פנוי מעיסוקיו ומאינטראקציה עם אנשים אחרים (דבר המסייע למנוע את המבוכה הקשורה בדרך כלל לטיפולים אורתודונטים אחרים). כדאי ורצוי לשאול את רופא השיניים אודות האפשרות להשתמש בשיטות אורתו-פולס, אך יש לזכור שהן לא תמיד מתאימות לכל מצב.

יישור שיניים בתל אביב – סיכום

הביקוש, שהולך וגדל בתחום האורתודנטי, הוא שמאפשר את הפיתוח המתקדם של שיטות היישור השונות וביניהן גשר שקוף, המאפשר הסוואה כמעט מלאה אודות הטיפול המתרחש וכך גם גשר לינגוואלי. בעידן בו הטכנולוגיה מתקדמת, יכולים גם מטופלים מבוגרים לעבור טיפול יישור שיניים וזאת להבדיל מעשורים קודמים אז התביישו להסתובב עם גשר ברזלים על השיניים בגילם המתקדם.

להלן סרטון נחמד אשר מדגים כיצד עובד התהליך של יישור שיניים >>

במרפאתנו עומדים לרשותכם רופאי שיניים ותיקים שישמחו לסייע לכם לעבור את ההליך האורתודנטי. נשמח להציע לכם מגוון שיטות שונות באמצעותן ניתן לבצע הליך יישור שיניים.

לחצו – לקבלת ייעוץ ראשוני – ללא עלות!

.

.

לפרטים ומידע נוסף

צרו
קשר

x

צור קשר