כל השלבים כאשר רוצים להשתיל שיניים
Rate this post

כל השלבים כאשר רוצים להשתיל שיניים

בתקופה עתירת הטכנולוגיה של ימינו אין כל סיבה להשאיר את חלל הפה ללא סט מלא של שיניים. באמצעות השתלת שיניים ניתן ליהנות מחיוך יפה ובריא, להיות בעל יכולת ללעוס את המזון ללא כל קושי, לשמור על שיניים סמוכות בריאות וכל זאת מבלי להזדקק לתותבות או גשרים. כיום ניתן להשתיל שן בודדת במקום זו החסרה, מספר שיניים בטיפול אחד ואף סט מלא של שורות שיניים בהתאם לצורך. עבור אלו אשר אינם יודעים בדיוק במה מדובר, הבה נבחן את השלבים לביצוע השתלת שיניים, צעד אחר צעד.

שלב הבדיקות ותכנון העבודה

כל אדם המועמד לעבור השתלת שיניים צריך לעבור את הבדיקות המתאימות אשר כה חשובות לניבוי הצלחת הטיפול ונקיטת האסטרטגיה הטובה ביותר. להלן הפרמטרים העיקריים שחייבים להיבדק:

  • מצב החניכיים – יש לטפל במחלות חניכיים טרם הפרוצדורה.
  • לסת – בדיקת צפיפות העצם, מבנה ואבחון תהליכים ניווניים. לצורך העניין משתמש הרופא בצילומי רנטגן ובדיקות CT.
  • בדיקות רפואיות אחרות – בדיקות דם, פיזיולוגיה, בדיקת היסטוריה רפואית, תרופות במרשם וכו'.

ע"פ הממצאים ניתן יהיה לתכנן פרוצדורת השתלת שיניים מתאימה, לרבות אפיון סוג השתלים, תוספות נדרשות לבעלי צפיפות עצם נמוכה ועוד.

ההשתלה עצמה

השתלת שיניים מבוצעת ברוב המקרים תחת הרדמה מקומית. התהליך כולל החדרת בורג אל עצם הלסת אשר אליו יתחבר המבנה המתאים שהוא למעשה השן המלאכותית או השיניים המלאכותיות. הבורג עצמו עשוי מחומרים אשר מעודדים צמיחת עצם סביבם כך שהם מקובעים למקומם יותר ויותר חזק עם הזמן. השתלת שיניים ניתן להשלים תוך מספר טיפולים אך הטכנולוגיה החדשה מאפשרת גם  ביצוע פרוצדורה של השתלת שיניים ביום אחד ללא תלות במספר השיניים המושתלות.

תהליך ההחלמה

לאחר טיפול השתלת שיניים החניכיים רגישות ביותר, דבר אשר עלול להתבטא בנפיחות, שטפי דם וכאבים לכמה ימים אחרי הטיפול. ניתן לטפל בכאבים באמצעות תרופות אך חשוב לציין כי אלה הם כאבים שחולפים במהירות. תקופת ההחלמה לאחר השתלת שיניים היא אינה ארוכה למדי אך עדיין יש להגיע למרפאת הרופא מעת לעת על מנת לוודא כי השתל אכן נקלט במקומו והשן המלאכותית יציבה וחזקה.

צרו
קשר

x

צור קשר