סתימה בשן
Rate this post

PicInner

סתימה בשן

מה ההבדל בין סתימות לבנות לבין סתימות אפורות?

הסתימה עוצרת את העששת שהתפתחה בשן. ניתן להבחין בין סוגים שונים של סתימות: סתימות לבנות וכן סתימות אמלגם. במאמר שלפניכם תוכלו לקרוא מה ההבדל בין סוגי הסתימות.

אילו סוגי סתימות ניתן למצוא?

סתימות בשיניים

הסתימות הנפוצות ביותר הינן סתימות לבנות. מדבור בסתימה איכותית, חזקה ומחזיקה מעמד לאורך זמן רב. סתימות לבנות מבוצעות תוך שימוש בחומרים כימיים המסייעים להדבקת סתימה בשן. מדובר בסתימה פופולארית למדי בקרב רופאי השיניים, היות וסתימה מסוג זה נחשבת לאסתטית יותר ומתאימה לצבע השן. כיום רופאי השינים משתמשים בסתימה לבנה גם לשיניים אחוריות בגלל האסתטיקה.

האם סתימות לבנות לעד?

זקוקים לסתימה? כדאי לכם לדעת כי הזמן שלוקח לבצע סתימה בשן משתנה בהתאם לגדול החור ומיקומו בשן, החומר בו בוחר הרופא להשתמש ומיומנות הרופא. סתימה בשן אמורה להחזיק למשך זמן רב. על מנת לקבל את הטיפול הטוב ביותר, כדאי לבחור רופא שיניים מימן ומקצועי בעל ניסיון רב בתחום. רופא שיניים מקצועי יכול לבצע את הסתימה בצורה הטובה ביותר. ביצוע סתימה לבנה מצריך מיומנות של רופא מקצועי, היות והחומרים בהם משתמשים רגישים לנכוחות של מים. לעומת זאת, סתימת אמלגם נחשבת לסתימה חזקה במיוחד, כך רופא השיניים יכול לבצע סתימה תוך שימוש בחומר חזק. סתימת אמלגם מכילה כספית, מה שאומר שהיא מסוכנת לבריאות.
כך או כך, רופא שיניים צריך להציג בפני המטופל את שתי האפשרויות העומדות בפני המטופלים המגיעים לטיפול. שיטת העבודה בסתימה לבנה לא דומה לשיטת העבודה בסתימת אמלגם ולכן הרופא המטפל חייב להכיר את שתי השיטות.

לתיאום פגישת ייעוץ ללא עלות

צרו
קשר

x

צור קשר