רופא שיניים בתל אביב - דוקטור מירי ישראל
לפרטים צרו קשר... 03-6477217
 

אילו סוגי שתלים דנטליים קיימים?

אילו סוגי שתלים דנטליים קיימים?
5 (100%) 1 vote

אין כמו מראה אסתטי של פה מלא שיניים לבנות ובוהקות אך לא כולנו התברכנו בכך ולכן חשוב לא להזניח את טיפולי השיניים ולאחר עקירת שן אחת או יותר או לאחר איבוד שיניים כתוצאה ממחלה, תאונה או כל אירוע אחד חשוב לשקם את הפה.

בשנים האחרונות התקדמה רפואת השיניים ללא הכר וכיום ניתן לפנות לרופאי השיניים המתמחים בתחום השתלת שיניים וליהנות משיקום מלא של הפה באמצעות השתלת שתלים דנטליים.

יש סוגי שתלי שיניים רבים בשוק וגם מספר שיטות להשתלת שיניים, ביניהן – השתלת שיניים בשיטה הקלאסית, השתלת שיניים ביום אחד, החדרת שתלים בשיטת ההעמסה והשתלת שיניים לאנשים הסובלים מרצף שיניים חסרות באמצעותה מחדירים שתלים ומעליהם מתקינים תותבות קבועות.

צילום שתלים דנטליים

בהתאם לשיטת הטיפול הנבחרת ולאחר אבחון הפה והחניכיים ימליץ רופא השיניים על שיטת הטיפול וסוג השתלים לשיניים, לכל שיטה ושתלים יתרונות וחסרונות.

 

סוגי שתלים לשיניים

 

עד לפני מספר שנים נהוג היה להשתיל שתלי טיטניום שכללו חלק אחד קבוע המוברג לעצם ומעליו הדביקו כתר חרסינה אך לאור ההתקדמות בתחום רפואת השיניים כיום נהוג להשתיל שתלי זירקוניה, שתל העשוי כולו מחרסינה.

חרסינה הינה חומר ידידותי ובריא יותר לאדם ובשיטה זו אין צורך לחבר פרוטזה ולכן נמנעים המצטברות חיידקים ובקטריות בנקודת החיבור והשתל כולו לבן ומאפשר למטופל ליהנות ממראה אסתטי יפה יותר.

כמו כן, שתלים דנטליים העשויים טיטניום עלולים לסבול מקורוזיה ובלאי, ותופעות אלו עלולות לגרום לאיבוד העצם מסביב לשתל ובעקבות כך שינוי מבנה ומחלות חניכיים נוספות.

כאמור, שתלי זירקוניה הם 100% קרמיקה בגוון לבן ולכן המטופל יכול לחייך בפה מלא ללא המראה האופייני של שתלי טיטניום כאשר ניתן לשים לב למתכת.

חשוב לדעת כי שתלי טיטניום הם הנפוצים ביותר ומחירם נמוך בהשוואה לחלופות ויש מספר סוגי שתלי טיטניום הנבדלים באיכות, בעמידות ובצורת המחבר הפנימי או החיצוני (מחבר משושה פנימי או חיצוני, מחבר מתומן פנימי).

כמו כן, השתלים בשיניים מגיעים במידות שונות והרופא המטפל יקבע את המידה הנכונה בהתאם למיקום השתל בפה ולמרחב העצם הזמינה.

צורת השתלים דנטליים

 

יש שתלים דנטליים בצורת שורש ויש שתלים בצורת להב. לרוב, נהוג להשתיל את השתלים בצורת השורש אך במקרים כמו לסת צרה ובהתאם להמלצת הרופא המטפל ניתן להשתיל של שתלי הלהב אותם מחדירים במהלך הטיפול מתחת לחניכיים.

שתלי הלהב מאופיינים במראה ארוך ושטוח עם שני חדי מתכת שנועדו לעגן את השתל היטב במקום, כאמור, בעיקר בקרב מטופלים בעלי לסת צרה. שני סוגי השתלים בשיניים איכותיים ואין יתרון לסוג זה או אחר אלא יש לקבל החלטה מקצועית בהתאם לאבחון סוג הלסת.

שתלי מיני

 

סוג נוסף של שתלים דנטליים הם שתלי המיני עם בורג טיטניום שנועדו להשתלות עם פולשנות מינימאלית ולטיפולי השתלות ביום אחד. שתלים אלה נועדו העמסה מיידית והנחת השתלים קלה ומהירה אך דורשת מקצועיות ברמה גבוהה.

לסיכום

אם אתם מתעניינים בשתלים בשיניים ולא יודעים איזה שתלים דנטליים יכולים להתאים לכם אנחנו במרפאת ד"ר מירי ישראל נדאג לך לפה בריא.

לפרטים צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם