כתרים לשיניים
Rate this post

miri2

כתרים לשיניים

כתרים לשיניים משמשים לסוגי טיפולים שונים, החל מחור בשיניים ועד לצורה מעוותת של שן. על השימושים של כתרים לשיניים במאמר שלפניכם.

הרכבת כתרים לשיניים נחשבת כיום לאחד הטיפולים הנפוצים ביותר ברפואת השיניים והיא מתבססת בעיקרה על פיתוחים של השנים האחרונות. כתרים לשיניים משמשים לסוגי טיפולים שונים, החל מחור בשיניים ועד לצורה מעוותת של שן. על סוגי כתרים איכותיים מאד, המותאמים נקודתית למטופל ומאפשרים לו ליהנות מפתרון חלופי מאיכות גבוהה, הנראה טבעי לחלוטין. כותרת השן היא חלקו החיצוני של השן, הנמצא בחלל הפה. חלק זה משמש הן לחתוך המזון והן ללעיסה ולכן הוא מהווה חלק הכרחי מאד בשן עצמה. ציפוי האימייל של השן הוא זה המקנה לה חוזק וגם עמידות וכאשר יש צורך במציאת תחליף מלאכותי לאותו ציפוי טבעי, חשוב לבחור תחליף מלאכותי לכותרת השן הטבעית המדמה את תפקידה ובעל מראה הזהה לה.

כתרים לשיניים כתחליף מלאכותי לכותרת השן הטבעית

באמצעות תחליף מלאכותי לכותרת השן הטבעית, העשוי מחומרים עמידים וחזקים מאד, ניתן להחזיר לשן את המבנה היציב והחזק שלה ולטפל בפגיעות, בחבלות ואף בפגמים תורשתיים הדורשים את השלמתה של כותרת השן. הרכבת כותרת שן היא תוצר סופי במסגרת תהליך שחזורה של השן וחשוב שהיא תעשה אך ורק על ידי המומחים. כתרים לשיניים הינם בעלי תפקיד אסתטי חשוב מאד וככל שהם איכותיים יותר, כך הסיכוי לפגיעה בשן ולצורך בטיפולי שיניים בהמשך הופך לנמוך יותר ויותר.

מי צריך כתרים לשיניים?

כתרים לשיניים משמשים כיום לצורך שיקום השיניים וכן לתיקון אסתטי. כאשר מצבה של שן בפה אינו תקין למשל כאשר יש חור גדול, הפתרון הוא הרכבת כתר. סיבה נוספת להרכבת כתר היא טיפול שורש. במהלך טיפול שורש הרופא מסיר את אספקת הדם לשן, כך נותר חלל ריק שיש למלא אותו. הוצאת השורש והכנסה של חומרי מילוי עשויה לגרום לשן להפוך לפגיעה. לכן, כתרים לשיניים יכולים לחזק את המבנה של השן.

ניתן להבחין בסוגים שונים של כתרים – איכותיים יותר ואיכותיים פחות. הרכבת כתרים איכותיים תלויה במצב הכלכלי. על מנת להתקין כתרים שיניים איכותיים, יש להשקיע סכומי כסף רבים. כתרים שיניים מחזיקים מעמד זמן רב, אלא אם מגלים נסיגת חניכיים או דלקת בחניכיים.

לחצו כאן לייעוץ ראשוני ללא עלות 

ציוד רפואי לשיניים

סוגי כתרים לשיניים

ישנם סוגי כתרים שונים, המציעים מראה אסתטי נהדר וגם עמידות גבוהה מאד. הם נבדלים אלה מאלה בחומרים שמהם הם עשויים וגם ברמת האיכות שלהם, מה שמשפיע לא מעט על המחיר. רופא שיניים מקצועי ומנוסה מתאים את סוג הכתר למטופל ומספק לו, לפני ההליך, את כל המידע הנדרש אודות הסוגים הרלוונטיים על מנת לבחור נכון וחכם.

כתר יצוק – זהו כתר המורכב כולו ממתכות. מתכת אצילה, מתכת חצי אצילה או מתכת שאיננה אצילה. היתרון בסוג זה של כתר הוא העובדה שהוא איכותי מאד ואיננו עובר תהליך של קורוזיה גם כאשר בה במגע עם סביבה לחה (האופיינית לחלל הפה). הדבר רלוונטי כאשר מדובר בכתר העשוי ממתכת אצילה ואיננו רלוונטי למתכת אחרת, הנוטה להחליד ולהתפורר אל תוך החניכיים.

כתר חרסינה – סוג נוסף של כתרים לשיניים הם אלו העשויים חרסינה. הרכבת כתר חרסינה מאפשר למטופל ליהנות הן מאיכות והן מעמידות. כתר חרסינה משמש לשחזור שיניים שעברו טיפולים שונים למשל, טיפולי שורש או טיפולים במקרה של שיניים שבורות. כתר חרסינה אינו גורם לגירוי החניכיים ומתאים למבנה הפה. יתרונו הנוסף הוא התאמה מבחינה אסתטית. כתר חרסינה מתאים מבחינה אסתטית לצבעה המקורי של השן, כך ניתן להתאימו לשיניים הסמוכות ולצבע השיניים.

המראה הטבעי של החרסינה תורם לעניין לא מעט ואיכותה הגבוהה, בזכות חיבורה למתכת מאפשרת ליהנות מפתרון מצוין, המחזיק מעמד לאורך שנים ארוכות. גם כאן אפשר למצוא סוגים שונים של כתרי חרסינה, הנבדלים אלה מאלה באיכות החרסינה ובאיכות בניית הכתר.

כתרי חרסינה עם חיבור לזירקוניה – ישנם כתרי חרסינה המחוברים לזירקוניה. זירקוניה היא חומר מינרלי הנחשב לחזק ועמיד במיוחד. חיבור כתר החרסינה לזירקוניה מעלה את איכות הכתר ומציע את המראה הטבעי והאסתטי מאד של הכתר. כתר זירקוניה טהור הוא אפשרות נוספת והוא מגיע אלינו מתעשיית היהלומים המלאכותיים. הוא נפוץ מאד שם וכיום הוא לוקח חלק גם בתחום רפואת השיניים. כאן מדובר בכתר שאיננו כולל שימוש במתכות והוא עשוי בטכניקה מדויקת במיוחד. בשל נטייתו של כתר זה לשחוק את השיניים הטבעיות, חשוב מאד להתקינו בצורה מקצועית מאד וזו גם הסיבה מדוע מומחים בתחום זה הם הכתובת המתאימה.

מה כולל תהליך התקנת כתרים לשיניים?

לרוב תהליך של התקנת כתרים כולל מספר טיפולים. הטיפול הראשון מטרתו להכין את השן לקראת ההתקנה וליצור תבנית של השן, ואילו הטיפול השני מטרתו להתקין את הכתר. יחד עם זאת, היום ניתן לסיים את התהליך בטיפול אחד.

טיפול איכותי אצל רופא שיניים מקצועי יכול להקל עליכם. רופא שיניים מקצועי יבצע התאמה של כתרים, ייקח מכם מידות על מנת להשיג התאמה מלאה. לפיכך, חלק חשוב מעבודתו של רופא שיניים מוקדשת ללקיחת מידות מדויקות של השן. תהליך ההתאמה אורך עד 6 פגישות, זאת במטרה לעצב את הכתר בצורה הטובה ביותר.

חשוב לזכור

בין אם זה כתר יצוק אשר עוטף את השן, כתר העשוי חרסינה או כתר זירקוניה, כותרת השן וגם שורש השן עשויים להיות חשופים לבעיות שונות אם הרכבתו והתקנתו של הכתר תעשה בצורה שאיננה מקצועית וראויה. כדאי מאד, ולפני הפנייה לרופא השיניים, לוודא כי הוא אכן מתמחה בתחום הכתרים והוא הכתובת הנכונה להיעזר בשירותיה.

רופאי השיניים במרפאתנו יבנו את הכתר בצורה מדויקת ומוקפדת תוך התאמה לצבע השיניים שלכם ויעשו שימוש בגוון חרסינה מתאים. כל טיפול שיניים לא מתאים עשוי להביא לתוצאות לא טובות, לגרום נזק לשיניים. לפיכך, במרפאתנו שילוב מנצח של חומרים איכותיים המשמשים לבניית כתרים וצוות מקצועי של רופאים המעניקים את הטיפול הטוב ביותר על מנת לתת לכם מענה ולשמור על התוצאות לאורך זמן רב.

לחצו כאן לייעוץ ראשוני ללא עלות 

מידע נוסף על השתלות שיניים תוכלו למצוא במאמרים הבאים:

הרמת סינוס

השתלת שיניים בזאלית

עבור אנשים שזקוקים לשיקום שיניים בשל חוסר שניים או עקירות, חשוב לדעת כי יש סוגים שונים של השתלות. לפעמים, המטופל יכול, בהתייעצות עם רופא השיניים, לבחור שיטה מועדפת מבין כמה שיטות שונות. לעיתים, כאשר שיטת השתלה אחת לא תתאים, תוכל להתאים שיטה אחרת…
כללים לחיוך המושלם

רפואת השיניים בימינו

טיפולי השיניים עברו אבולוציה מעניינת הודות לקדמה הטכנולוגית והחיבור הסינרגטי בין שיניים ואסתטיקה. אם בעבר המיקוד היה בריאות הפה ואנשים פנו לרופא רק כדי לעקור שיניים או לטפל בהן כדי להיפטר מהכאבים ולהמשיך בתפקוד מיטבי, הרי שכיום מלאכת השיקום עומדת ב…
ציפוי חרסינה ברמה אמנותית - ד''ר מירי ישראל

השגת החיוך המושלם

טיפול שיניים אשר מחזיר לפנים רעננות וחיוך מושלם, יכול להיות אפקטיבי יותר מבוטוקס. לא רק זאת,  טיפול שיניים אסתטי, לא פולשני ואנטי אייג׳ינג, יכול, לפעמים, להיות תחליף מעולה לניתוחים פלסטיים ולטיפולים דרמטולוגיים שונים. המטרה של טיפול השיניים האסתטי …
כללים לחיוך המושלם

5 כללים לחיוך המושלם

האם גם אתם מעוניינים לזכות בחיוך מושלם כמו כוכבי קולנוע ודוגמניות? רוצים לחייך בפה מלא שיניים וליהנות מחיוך מרשים עם שיניים לבנות וממראה אסתטי מושך? ובכן, כיום יש מגוון טיפולים אסתטיים המיועדים להשגת החיוך המושלם, עם זאת כדי להשיג את החיוך הרצוי כדא…
שגרת טיפולים אסתטיים

שגרת טיפולים אסתטיים - חיוך יפה בפנים זוהרות

ממש כשם שחשוב להקפיד על שגרת בדיקות וטיפולים דנטליים לשמירה על חיוך יפה, כך חשוב גם לשמור על עור פנינו משינויי הזמן והסביבה. השינויים החלים בגופנו עם הגיל הינם תלויי גנטיקה ואורח החיים (למשל עישון, חשיפה לשמש ועוד) ובאים לידי ביטוי בצניחה, ה…

טיפים להזמנת ציוד רפואי למרפאות שיניים

עולם הרפואה מציע כיום מגוון עצום של אפשרויות, הבאות לידי ביטוי הן בטיפולים החדשניים והמתקדמים המתאימים כמענה לבעיות רפואיות שונות (קלות וגם חמורות) והן בציוד הרפואי האיכותי, שבו נעזרים הרופאים והצוות המטפל כולו. כמו בכל תחום, גם ברפואת השיניים ישנו…
טיפולי חניכיים

טיפולי חניכיים (המדריך המקוצר)

סובלים מבעיות חניכיים שונות? מתמודדים עם כאבי חניכיים? זה הזמן לדעת הכול על טיפולי החניכיים המוצעים לכם במרפאה של ד"ר מירי ישראל, מומחית לפתרון מחלות חניכיים. מחלות חניכיים מחלות חניכיים הן הגדרה כללית לבעיות חניכיים שונות העלולות להוביל בין ה…
לתיאום פגישת ייעוץ ללא עלות
שם הוא שדה חובה
טלפון הוא שדה חובה
אימייל הוא שדה חובה

צרו
קשר

x

צור קשר

דילוג לתוכן