מתי יש צורך לבצע השתלת שיניים
Rate this post

מתי יש צורך לבצע השתלת שיניים

כל אדם מעוניין לחייך בפה מלא שיניים לבנות ויפות אך לא כולם התברכו בשיניים בריאות וחזקות.

כמו כן, הזנחה, עישון, מחלות שונות ואי הקפדה על היגיינת הפה וצחצוח השיניים עלולים לגרום לנפילת שיניים או לעקירת שן אחת או יותר לאחר שאין מנוס ולא ניתן להציל את השן.

לשמחתנו, בשנים האחרונות חלה התקדמות גדולה בתחום רפואת השיניים ואם בעבר השתלת שיניים התאימה רק לבעלי הממון הרי כיום כל אחד יכול ליהנות מהשלמת השיניים החסרות בפה, במחירים נוחים, לעיתים תוך יום אחד, וליהנות מחיוך מושלם ומלא שיניים.

מי צריך השתלת שיניים?

טיפולי השתלת שיניים נועדו לאנשים שחסרה להם שן אחת או יותר. כמו כן, הטיפול מתאים לכל אדם שלא ניתן להציל את השן באמצעות טיפול שורש והתקנת כתר ויש לבצע עקירה.

השתלות שיניים מבצעים רק רופאי שיניים המוסמכים לכך ועברו הכשרה מקצועית. השתלת שיניים היא ניתוח לכל דבר אך לרוב נהוג לבצע את הטיפול במרפאות השיניים המציעות שירות זה ויש ברשותן את כל הציוד הנדרש, ואת הידע וההסמכה. אגב, הטיפול מתאים לכל הגילאים, גם בקרב ילדים, אך חשוב לדעת כי לעיתים לא ניתן לבצע השתלת שיניים ולכן חשוב לקבל ייעוץ ראשוני על ידי רופא שיניים מוסמך ובעל ניסיון עשיר בתחום.

כמו כן, יש מגוון רחב של שתלים דנטליים בשוק וענף זה הולך ומתמקצע ויש שתלים מחומרי גלם שונים ושיטות חדשניות להשתלת שיניים.

יתרונות של השתלת שיניים

השתלות שיניים מהוות חלופה לשיניים התותבות והן מאפשרות לשקם את הפה ולספק מענה וטיפול אסתטי למטופל.

חשוב לא להזניח את הפה ולאחר עקירת שן אחת או יותר, או כאשר מאבדים שיניים כתוצאה ממחלה או תאונה, יש לדאוג לשיקום פה מהיר על מנת לא לסבול מתופעות כמו נסיגת חניכיים.

השתלים הדנטליים דומים במראם לשיניים הטבעיות והם מונעים פגיעה בשיניים הבריאות הסמוכות. השתלת שיניים משפרת את איכות החיים ללא הכר ותורמת לחיזוק הדימוי העצמי.

כמו כן, השתלים מונעים בעיות דיבור המאפיינות אנשים עם פה חסר שיניים. יתרונות נוספים לשתלים הדנטליים הם האפשרות ללעוס בקלות, לדאוג לניקוי יעיל וקל, עמידות השתלים לאורך זמן.

בנוסף, שיעורי הצלחת השתלות השיניים גבוהים ולרוב אי דחייה של השתלים או בעיות המתעוררות בעקבות הטיפול, כל עוד הם נעשו במרפאה מקצועית על ידי רופא שיניים מיומן ומקצועי.

חסרונות של השתלת שיניים

למרות היתרונות הרבים של טיפולי השתלות השיניים ראוי לציין גם מספר חסרונות – עלות הטיפול הנחשבת יחסית יקרה בהשוואה לחלופות, טיפול ארוך יותר (למרות שלעתים ניתן לבצע השתלה ביום אחד), תופעות לוואי העלולות להתלוות לטיפול כמו נפיחות, דימומים (נדיר יחסית), כאבים ונזק לסינוס בלסת או נזק תמידי לעצב בגלל רשלנות או טעות של הרופא.

                     למידע נוסף בנושא: השתלת שיניים לחץ כאן >> | למידע נוסף בנושא יישור שיניים לחץ כאן >>

צרו
קשר

x

צור קשר