PicInner

שתלים דנטליים

על מנת ליהנות ממראה שיניים יפות, חשוב מאד לדואג לבריאות השיניים בצורה טובה. צחצוח וניקוי השיניים עשוי לסייע במניעת מחלות אך גם הימנעות ממשקאות המכילים קפאין ומסיגריות עשויים למנוע התפתחות של מחלות. השתלת שתלים בשיניים מהוות פריצת דרך בתחום טיפולי השיניים.

כיצד נשמור ונתחזק את בריאות והסטטיות הפה והלסת?

הדמיית השתלת שיניים

שימור הפה, מתחיל בשלבים המוקדמים ביותר בעת בקיעת השיניים הראשונות חשיבות השמירה על בריאות הפה והלסת הם קריטיים הן לאיכות חיים גבוהה והן לבריאות הכללית של הפציינט.

שימור הפה, מתחיל בניקוי יסודי של השיניים, הימנעות מצריכה מוגזמת של מזונות מסוכרים והליכה לביקורת תקופתית (פעם בשלושה חודשים) לרופא השיניים ופעם בחצי שנה אל השיננית. אבל מה עושים כאשר אנחנו מתעוררים מאוחר יותר והרופא מסביר לנו שאין מנוס משתל?

הדבר הטוב ביותר והדרך הנכונה ביותר לפעול במקרה זה, היא חיפוש רופא מקצועי שידע לשפר את מצב הפה ולהחזיר אותו למצב תקין, בריא ויעיל. השתלת שתלים דנטליים, מהווים פתרון יעיל במיוחד, למניעת התפשטות מחלות וצורך בניתוחים כירורגיים סבוכים.

מתי מתעורר הצורך להשתלת שתל דנטלי?

כאשר השיניים הטבעיות כבר אינן עושות את עבודתן, וקיימת סכנה להתפוררות או ריקבון, במקרים של עקירה בלתי נמנעת של שן קדמית או שן הגלויה לעין ישנו צורך לביצוע שתל. שיניים כמו שיני בינה, אשר אינן חיוניות או תורמות בצורה כלשהי לפעילות הלעיסה ואינן נראות לעין, אין כל צורך להחליף בשתל לאחר העקירה. יחד עם זאת, גם שיניים אחוריות שאינן נראות לעין, שיניים שאינן שיני בינה, יצריכו השתלת שתלים בשיניים למניעת זיהומי חניכיים והתפשטות זיהומים מהחניכיים החשופים בכל חלל הפה. שיניים חסרות, עלולות להוות מושבה לחיידקים ובקטריות ומעבר לסיכון הבריאותי, יהוו מקור לריח לא נעים מהפה.

כיצד מתבצע התהליך?

הדמיית השתלת שיניים

לאחר ביצוע העקירה, יישלח המטופל ליום מנוחה בביתו ויקבע לו תור לביצוע התאמת מידות השתל למידות פיו ולמבנה פיו, לאחר מכן יוזמנו השתלים ממעברת השיניים ויקבע תור נוסף לביצוע ההשתלה עצמה, השתלת שתלים דנטליים, תתבצע עם קבלת השתלים ותקופת ההחלמה, תהיה בין יום ליומיים בלבד. הפעולה היא פעולה האורך כשעה, ותלויה בכמות ההשתלות הנדרשת. התהליך דורש חיתוך ותפירה לחיבור השתל לחניכיים. שתל דנטלי מתפקד ממש כמו שן טבעית, אך חשוב לשים לב, כי יכולת האכילה איתו, תהיה הדרגתית, בשונה מטיפול שורש או מבנה כתר.

מהו משך הטיפול להשתלת שתל דנטלי?

תהליך השתלת שתלים בשיניים, יארך בין עשרים דקות לשעה, בהתאם למידת מורכבות הטיפול, מיקום השתל, מבנה הפה וכמות השתלים הנדרשת.

השאלה הגדולה – האם זה כואב?

השתלת שתלים בשיניים, הוא הליך ניתוחי לכל דבר, הוא מבצע בהרדמה מקומית ועלול להיות כרוך באי נוחות קלה במעמד ביצוע הניתוח. קיימות מרפאות מיוחדות הכוללות רופא מרדים המבצע הרדמה מלאה למנותח, במקרים בהם מדובר במטופל הלוקה בחרדות קשות מטיפולי שיניים או למטופלים, הזקוקים לכמות גדולה במיוחד של השתלות שיניים. ככלל מומלץ להימנע מהרדמה מלאה גם עקב הסיכונים הכרוכים בה וגם עקב האפקטיביות הנמוכה יותר של הטיפול וסכנות הנעלות הלסת, במהלך הטיפול והצורך של הרופא לשמור על פיו של המטופח בנוח ובמצב הרצוי לו.

זקוקים לשתלים? מפחדים מרופאי שיניים? זקוקים לכמות גדולה של שתלים? במרפאתה של ד"ר מירי ישראלי, ניתן למצוא מומחים לטיפולי שיניים, שיקום פה ולסת והשתלות לשיניים, מומחים בביצוע שתלים בשיניים וכן שתלים דנטליים באמצעות המכשור והציוד המתקדם ביותר.

צרו קשר עוד היום או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם האפשרי, למתן ייעוץ ראשוני ותיאום תור לבדיקת שיניים ראשונית ללא התחייבות.

                               למידע נוסף בנושא : השתלת שיניים לחץ כאן >> | למידע נוסף בנושא רופא שיניים בתל אביב לחץ כאן >>
מידע נוסף על השתלות שיניים תוכלו למצוא במאמרים הבאים:
טיפולי שיניים עם רופא שיניים ד"ר מירי ישראל

טיפולי רפלקסולוגיה להקלה וסיוע בכאבי שיניים

טיפולי רפלקסולוגיה להקלה וסיוע כאבי שיניים הם מהכאבים החזקים והמציקים ביותר הקיימים, ורבים מהם קורים בעת טיפולי שיניים. אם מוסיפים להם את  החרדה הטבעית שיש לרבים מפני ובעת טיפולי שיניים הרי שבמקרים רבים מדברים על טראומה של ממש למטופלים. ניתן להפח…

לפרטים ומידע נוסף