שתלים דנטליים
5 (100%) 32 votes

miri2

שתלים דנטליים

על מנת ליהנות ממראה שיניים יפות, חשוב מאד לדואג לבריאות השיניים בצורה טובה ומקצועית. צחצוח וניקוי השיניים עשוי לסייע במניעת מחלות, אך גם הימנעות ממשקאות המכילים קפאין ומסיגריות ימנעו התפתחות של זיהומים והחלמה איטית לאחר הניתוח.

אין כמו מראה אסתטי של פה מלא שיניים לבנות ובוהקות אך לא כולנו התברכנו בכך ולכן חשוב לא להזניח את טיפולי השיניים, ולאחר עקירת שן אחת או יותר חשוב לשקם את הפה.

שתלים בשיניים בטכנולוגיה מתקדמת

בשנים האחרונות התקדמה רפואת השיניים ללא הכר וכיום ניתן לפנות לרופאי השיניים המתמחים בתחום "השתלת שיניים" וליהנות משיקום מלא של הפה באמצעות השתלת שתלים דנטליים.

ישנם סוגי שתלי שיניים רבים בשוק, וגם מספר שיטות להשתלת שיניים, ביניהן – השתלת שיניים בשיטה הקלאסית, השתלת שיניים ביום אחד, החדרת שתלים בשיטת העמסה, והשתלת שיניים לאנשים הסובלים מרצף שיניים חסרות, להם מחדירים שתלים דנטליים ומעליהם מתקינים תותבות קבועות.

בהתאם לשיטת הטיפול הנבחרת ולאחר אבחון הפה והחניכיים ימליץ רופא השיניים על שיטת הטיפול וסוג מומלץ של שתלים לשיניים, אשר מתאימים למטופל. לכל שיטה ושתלים יתרונות וחסרונות.

לחצו כאן לייעוץ מקצועי ללא עלות

שתלים דנטליים

סוגי שתלים לשיניים

שתלי טיטניום – עד לפני מספר שנים נהוג היה להשתיל שתלי טיטניום שכללו חלק אחד קבוע המוברג לעצם ומעליו הדביקו כתר חרסינה אך לאור ההתקדמות בתחום רפואת השיניים כיום נהוג להשתיל שתלי זירקוניה, שתל העשוי כולו מחרסינה.

שתלי חרסינה – חרסינה הינה חומר ידידותי ובריא יותר לאדם ובשיטה זו אין צורך לחבר פרוטזה ולכן נמנעים המצטברות חיידקים ובקטריות בנקודת החיבור והשתל כולו לבן ומאפשר למטופל ליהנות ממראה אסתטי יפה יותר.

כמו כן, שתלים דנטליים העשויים טיטניום עלולים לסבול מקורוזיה ובלאי, ותופעות אלו עלולות לגרום לאיבוד העצם מסביב לשתל ובעקבות כך שינוי מבנה ומחלות חניכיים נוספות.

שתלי זירקוניה – כאמור, שתלי זירקוניה הם 100% קרמיקה בגוון לבן ולכן המטופל יכול לחייך בפה מלא ללא המראה האופייני של שתלי טיטניום כאשר ניתן לשים לב למתכת.

חשוב לדעת כי שתלי טיטניום הם הנפוצים ביותר ומחירם נמוך בהשוואה לחלופות ויש מספר סוגי שתלי טיטניום הנבדלים באיכות, בעמידות ובצורת המחבר הפנימי או החיצוני (מחבר משושה פנימי או חיצוני, מחבר מתומן פנימי).

כמו כן, השתלים בשיניים מגיעים במידות שונות והרופא המטפל יקבע את המידה הנכונה בהתאם למיקום השתל בפה ולמרחב העצם הזמינה.

שתלי מיני

סוג נוסף של שתלים דנטליים הם שתלי המיני עם בורג טיטניום שנועדו להשתלות עם פולשנות מינימלית ולטיפולי השתלות ביום אחד. שתלים אלה נועדו העמסה מידית והנחת השתלים קלה ומהירה אך דורשת מקצועיות ברמה גבוהה.

שתלים בשיניים

צורת השתלים דנטליים

יש שתלים דנטליים בצורת שורש ויש שתלים בצורת להב. לרוב, נהוג להשתיל את השתלים בצורת השורש אך במקרים כמו לסת צרה ובהתאם להמלצת הרופא המטפל ניתן להשתיל של שתלי הלהב אותם מחדירים במהלך הטיפול מתחת לחניכיים.

שתלי הלהב מאופיינים במראה ארוך ושטוח עם שני חדי מתכת שנועדו לעגן את השתל היטב במקום, כאמור, בעיקר בקרב מטופלים בעלי לסת צרה. שני סוגי השתלים בשיניים איכותיים ואין יתרון לסוג זה או אחר אלא יש לקבל החלטה מקצועית בהתאם לאבחון סוג הלסת.

כיצד נמנע מהצורך של שתלים בשיניים ונשמור על בריאות הפה והלסת ?

שימור הפה, מתחיל בשלבים המוקדמים ביותר בעת בקיעת השיניים הראשונות חשיבות השמירה על בריאות הפה והלסת הם קריטיים הן לאיכות חיים גבוהה והן לבריאות הכללית של הפציינט.

שימור הפה, מתחיל בניקוי יסודי של השיניים, הימנעות מצריכה מוגזמת של מזונות מסוכרים והליכה לביקורת תקופתית (פעם בשלושה חודשים) לרופא השיניים ופעם בחצי שנה אל השיננית. אבל מה עושים כאשר אנחנו מתעוררים מאוחר יותר והרופא מסביר לנו שאין מנוס משתל?

הדבר הטוב ביותר והדרך הנכונה ביותר לפעול במקרה זה, היא חיפוש רופא מקצועי שידע לשפר את מצב הפה ולהחזיר אותו למצב תקין, בריא ויעיל. השתלת שתלים דנטליים, מהווים פתרון יעיל במיוחד, למניעת התפשטות מחלות וצורך בניתוחים כירורגיים סבוכים.

שתלים לשיניים

מתי מתעורר הצורך להשתלת שתל דנטלי

כאשר השיניים הטבעיות כבר אינן עושות את עבודתן, וקיימת סכנה להתפוררות או ריקבון, במקרים של עקירה בלתי נמנעת של שן קדמית או שן הגלויה לעין ישנו צורך לביצוע שתל. שיניים כמו שיני בינה, אשר אינן חיוניות או תורמות בצורה כלשהי לפעילות הלעיסה ואינן נראות לעין, אין כל צורך להחליף בשתל לאחר העקירה. יחד עם זאת, גם שיניים אחוריות שאינן נראות לעין, שיניים שאינן שיני בינה, יצריכו השתלת שתלים בשיניים למניעת זיהומי חניכיים והתפשטות זיהומים מהחניכיים החשופים בכל חלל הפה. שיניים חסרות, עלולות להוות מושבה לחיידקים ובקטריות ומעבר לסיכון הבריאותי, יהוו מקור לריח לא נעים מהפה.

שתלים בשיניים - ד

כיצד מתבצע התהליך

לאחר ביצוע העקירה, יישלח המטופל ליום מנוחה בביתו ויקבע לו תור לביצוע התאמת מידות השתל למידות פיו ולמבנה פיו, לאחר מכן יוזמנו השתלים ממעברת השיניים ויקבע תור נוסף לביצוע ההשתלה עצמה, השתלת שתלים דנטליים, תתבצע עם קבלת השתלים ותקופת ההחלמה, תהיה בין יום ליומיים בלבד. הפעולה היא פעולה האורך כשעה, ותלויה בכמות ההשתלות הנדרשת. התהליך דורש חיתוך ותפירה לחיבור השתל לחניכיים. שתל דנטלי מתפקד ממש כמו שן טבעית, אך חשוב לשים לב, כי יכולת האכילה איתו, תהיה הדרגתית, בשונה מטיפול שורש או מבנה כתר.

מהו משך הטיפול?

תהליך השתלת שתלים בשיניים, יארך בין עשרים דקות לשעה, בהתאם למידת מורכבות הטיפול, מיקום השתל, מבנה הפה וכמות השתלים הנדרשת.

האם זה כואב?

השתלת שתלים בשיניים, הוא הליך ניתוחי לכל דבר, הוא מבצע בהרדמה מקומית ועלול להיות כרוך באי נוחות קלה במעמד ביצוע הניתוח. קיימות מרפאות מיוחדות הכוללות רופא מרדים המבצע הרדמה מלאה למנותח, במקרים בהם מדובר במטופל הלוקה בחרדות קשות מטיפולי שיניים או למטופלים, הזקוקים לכמות גדולה במיוחד של השתלות שיניים. ככלל מומלץ להימנע מהרדמה מלאה גם עקב הסיכונים הכרוכים בה וגם עקב האפקטיביות הנמוכה יותר של הטיפול וסכנות הנעלות הלסת, במהלך הטיפול והצורך של הרופא לשמור על פיו של המטופח בנוח ובמצב הרצוי לו.

הדמיית השתלת שיניים

לסיכום:

זקוקים לשתלים? מפחדים מרופאי שיניים? זקוקים לכמות גדולה של שתלים דנטליים ? במרפאתה של ד"ר מירי ישראל, ניתן למצוא מומחים לטיפולי שיניים, שיקום פה ולסת והשתלות לשיניים, מומחים בביצוע שתלים בשיניים וכן שתלים דנטליים באמצעות המכשור והציוד המתקדם ביותר.

אם אתם מתעניינים בשתלים בשיניים ולא יודעים איזה שתלים דנטליים יכולים להתאים לכם אנחנו במרפאת ד"ר מירי ישראל נדאג לכם לפה בריא.

צרו קשר עוד היום או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם האפשרי, למתן ייעוץ ראשוני ותיאום תור לבדיקת שיניים ראשונית ללא התחייבות.

לחצו – לקבלת ייעוץ ראשוני – ללא עלות!

צרו
קשר

x

צור קשר